Blog Kayıtları Üzerinde Otomatik Manşet Slider Etiket Eklentisi


Blogger, yazılarınıza eklediğiniz etiketleri kullanarak menü çubuğunun altında, blog kayıtlarının üstünde otomatik olarak ilerleyen Manşet formatında Slider Etiket Eklentisi. Otomatik Manşet Slider Eklentisinin mantığı, blog yazılarınıza eklediğiniz etiketlerin şablon kodlarınızda bulunan Feeds yardımı ile okunarak, Yazı başlık linki, Yazı resmi ve Yazı kısa açıklamanın flim şeridi gibi akıcı olarak  dönüşümünden oluşuyor. Eklentide en büyük rolü etiketiniz üstleniyor.

Eklentinin diğer özelliklerine gelince, etiketinize bağlı olarak, kaç adet resimli açıklamalı yazınızın görülmesini belirleyebiliyorsunuz. Ancak, Blogger şablon kodlarından kaynaklanan bir sorun var. Manşet Slider Etiket Eklenti genişliği yatay tam sayfa genişliğinde düzenlenmiyor. 

Bu nedenle yazılarınızın genişlik ayarına göre tanzim edip kullanmanız gerekiyor. Yani, görülmesi gereken (şablon yazı genişliğine göre 4 adet) etiket sayısı, genişlik ayarı, slayt hızı, gibi ayarları yapabiliyorsunuz. İlerleyen zaman içinde sorun çözüldüğünde Manşet Slider Etiket Eklentisini tam sayfa genişlik olarak kullanabileceksiniz. Hazırsanız Manşet Slider Etiket Eklentisinin kurulum aşamalarına başlayalım. Devamını Oku >>

Bu blogdaki popüler yayınlar

Blogger Tekli Slayt Eklentisi

Blogger İçin Rastgele Yayınlar Random Posts Eklentisi

Blogger Navbarı Gizleme ve Gösterme Eklentisi

Blogger’da Tüm Linkleri Yeni Pencerede Aç

Blogger Şablon Blog-1 Kod Hatası Sorun ve Çözümü

Blogger Makale Etiketi Nasıl Oluşturulur

Blogger Açılmayan Menü Çubuğu Nasıl Açılır Yapılır

Windows 10 İzleme Takibini Kapatma

Blogger Siyah Dikey Açılır Menü Çubuğu